| alinel0808 a întrebat:

Ingrasa marul daca il mananc dupa ora 18:00 cand sunt la regim?

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Fructele se mananca pana la ora pranzului, daca nu ai probleme cu digestia/cu balonarea, nu iti interzice nimeni sa mananci un mar, dar atat sa fie, doar un mar.
O zi bunahappy

| anad a răspuns:

Marul mancat dimineata " purifică respiraţia, se fortifică gingiile şi se curăţă dinţii prin îndepărtarea tartrului dentar."
"Un măr consumat după mesele principale are efecte digestive şi laxative şi absoarbe toxinele şi microorganismele de la nivelul intestinelor."
"Un măr mâncat seara are efect relaxant asupra sistemului nervos, fiind un bun somnifer"
Merele nu ingrasa caci au un indice glicemic scazut si coaja contine cantitati importante de fibre binefacatoare.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Nu îngraşă, dar NU este recomandat să consumi mere ( sau alte fructe ) seara happy

Toate cele bune.

| PeFuga a răspuns:

Fructele nu se mananca seara! Nu pentru ca ar ingrasa ci pentru ca fermenteaza!
Se mananca dimineatahappy

| Moryami a răspuns:

Orice aliment care are zahar indiferent daca este chimic sau natural, INGRASA happy

| Thechoiseisyour a răspuns:

Faza cu ora 6 e de fapt ca nu trebuie sa mănânci nimic cu 2 3 ore înainte de culcare