| anonim_4396 a întrebat:

Mirosul de ceapa dispare dupa 6 ore? daca te speli pe dinti mananci bomboane mentolate winterfresh si mesteci si guma?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mirosul de alimente nu vine din gura (dispare din gura dupa 10-15 min) ci din stomac. Se termina doar dupa ce alimentele mancate au trecut din stomac mai departe. Nu te ajuta in privinta asta daca te speli pe dinti, dar daca manci plante aromate ca patrunjelul, cimbru, marar, dafin acestea atenueaza efectul, asa cum zice Laura.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cata ceapa ai mancat, dar in principiu poti sa te speli cat vrei tu pe dinti ca mirosul vine din stomac nu doar din gura

| anonimg a răspuns:

Dupa ce ai mancat ceapa, poti manca cateva frunze de patrunjel sau busuioc.
Foloseste si apa de gura.

| viotedy a răspuns:

Dispare, daca mananci ceva si te speli pe dinti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu dispare. Mirosul vine din stomac. Se spune ca ajuta daca mananci patrunjel verde asa crud.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea, adica o sa dispara mirosul din gura, dar daca râgâi... laughing

| ArthurKn a răspuns:

Mananca un iaurt

| Suleyman a răspuns:

Nu dispare.