| AleDia a întrebat:

1.Care vi se pare cea mai frumoasa rasa de caine?
2.Care este cea mai inteligenta rasa de caine?
3. Ce alegeti dintre :
I.Malamut de Alaska sau Husky
II.Labrador sau Golden Retriever
III.Keeshod sau Ciobanesc Caucazian
IV.Bichon sau Westie
V.Pomerian sau Pechinez
VI.Akita Inu sau Shiba Inu
VII. Akita Inu sau Husky
VIII.Bearded Collie sau Border Collie

8 răspunsuri:
| ピンク a răspuns:

1. Husky (mai ales cei cu ochi albastri) si Shiba Inu.
2. Golden Retriever (parerea mea)
3. I.Husky
II.Golden Retriever
III.Keeshond
IV.Westie
V.Pomerian
VI.Shiba Inu
VII.Husky
VIII.Border Collie

Eu am o Shiba Inu foarte cuminte pe nume Nana laughing Vad ca esti iubitor/iubitoare de caini. Ce caine ai? happy

| BiuL a răspuns:

1. retrevier auriu
2. nu stiu, cred ca ciobanescul german
3. malamut
retrevier auriu
keeshond
westie
pomeranian
akita inu
bearded collie

| RedNose a răspuns:

1. American Staffordshire Terrier(de altfel, am deja unul)
2.Border Collie si Ciobanescul Australian

I.Husky
II.Golden Retriever
III.Keeshod
IV.Bichon
V.Pomeranian(asa se scrie corect)
VI. Akita Inu
VII. Akita Inu
VIII.Border Collie

| suMRed34 a răspuns:

1.Husky sunt cei mai frumosi si foarte inteligenti si Akita Inu sunt super frumosi.
2.Cei mai inteligenti si mai cuminti sunt labradorii si golden retrieverii pentru ca in strainatate ii dreseaza pentru oamenii nevazatori si nu numai.
3. Eu am un Bichon dar imi plac foarte mult si Pomeranienii.

| Spliffwizard a răspuns:

1. uff nu pot alege intre Corgi, Pug si Golden Retriever puppy dog eyes
2.Nu stiu laughing
3. I.Malamut de Alaska
II. Golden Retriever
III.Ciobanesc Caucazian
IV. Westie
V. Pomerian
VI. Akita Inu
VII. Akita Inu
VIII.Border Collie

| HinataYuno a răspuns:

1.Huski,Golden Retriver la rase mari.La rase mici, Bichon, Pomarieni.
2.Cioanescul german, este cainele care este folosit de asemenea si in politie.(tata e politist, deci stiu), dar si Goldeni sunt la fel de inteligenti.Pentru mine egalitate.
3. I.Husky
II.Golden
III.Ciobanesc C.
IV.Bichon
V.Pomerian
VI.Akita Inu
VII.Husky~
VIII.-,nu stu rasele.

| maria1306 a răspuns:

1. Husky
2.Labrador, Border Collie si Ciobanescul mi se par cele mai inteligente rase.
3. Depinde de ce preferinte ai, unde vrei sa il tii, cat timp petreci cu el, etc. Eu as alege husky, labrador, akita inu, border collie, sau ciobanesc caucazian (dar asta nu ar trebui sa il tii in casa, pentru ca se face foarte mare si roade foarte mult)

| RussianDragon a răspuns:

Recomand Ciobanescul Caucazian! Sunt crescator! Catelusii din aceasta rasa sunt paznici de exceptie dar si companioni minunati! Au un nivel de inteligenta ridicat si invata o comanda cam dupa 6-7 repetitii! Recomand cu incredere! Daca doriti puisori contactati-ma pe adresa de Facebook - Rustik K.O Kennel pentru o oferta de pret!