| silviutzu17 a întrebat:

Ajutati-ma! Am o catelusa care a inceput sa tuseasca,banuiesc ca e tuse caci incearca sa respire si se ineaca,si mananca iarba intr-una. Ce trebuie facut, pana sa chem veterinarul?

4 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

Nu o mai lasa sa manance iarba!
Cheama veterinarul cat mai repede!

| UserNAmEANoNim a răspuns:

La faza cu tusea nu stiu...dar iarba pentru animale e ca un fel de laxativ care încheagă la stomac....este posibil sa fi mâncat ceva sau...caldura..cred ca cel mai bine ai chema veterinarul cel mai curand....am fost in situatia aceasta si am chemat veterinarul...din păcate cam tarziu...nu pierde timpul... sper ca ti.am fost de folos...

| denisaairam a răspuns:

Sincer, in locul tau nu as mai lasao sa manance iarba deoarece iarba poate fi data cu otrava de soareci sau cu ierbicid.

| silviutzu17 explică (pentru denisaairam):

Stau la curte si nu dau cu nimic prin iarbawinking