| SeySmicul a întrebat:

Ajutati-ma va rog, am un rottweiler de 6 luni care nu vrea sa mai manance de 2 zile, ieri a vomitat, si am fost cu el la veterinar, unde mi-a spus ca e din mancarea pe care i-am dat-o, dar ii dau aceasta mancare de cand era puiut, si n-a patit nimic, in fine, acolo i-a facut o injectie, si a zis ca vine si azi, dar starea catelului nu s-a schimbat, va rog, ajutati-ma cu sfaturi!

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna. Trebuie sa continue tratamentul, si da se poate de la mancare, deoarece nu ii prieste la organism, nu e musai sa sa dea semne de la prima alimentatie, ci pe parcurs, de aceea e indicat mancarea sa fie de buna calitate, si musai pentru caini juniori. Sper ca nu i.ai dat carne sau oase neferte ( sau chiar oase fierte) deoarece ele contini microbi si de aici probleme cu stomacelul.