| Liana [] a întrebat:

Alta intrebare.Cat timp poate sa fie pisica in calduri?

Răspuns Câştigător
| xibalba a răspuns:

Destul timp cat sa nu te lase sa dormi cateva nopti la rand. Eu zic sa o castrezi, asa am scapat eu cu motanul meu, care era un scump, dar cand il apucau caldurile, imi venea sa il arunc de la geam.

12 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Cam o saptamana.

| Arthur a răspuns:

@SoftCristi ...Nu draga, poate sa si-o puna cu 2, 3 pana sa-i treaca.
Aveti grija cum vorbiti, pisica e minora.rolling on the floor

| xibalba a răspuns:

Da, dar vezi ca pastilele vor inceta sa isi faca efectul, dupa cateva luni, ca se va obisnui organismul ei cu ele. Asa ca tot trebuie sa rezolvi altfel... ori o dai la motan, ori castrata. Altfel, se chinuie. Dar esti sigura ca e in calduri? Poate are alta problema. Mai bine treci cu ea pe la veterinar.

| Brigitta a răspuns:

Cam 6-8 zile. Mi-a fost mila sa o castrez pe a mea. Ii dau cate o jumatate de pastila de Nonovulin seara (are doi ani si ceva). Si se calmeaza happy

| remus a răspuns:

Cred eu... pana o gaseste un macaronar.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Pan si-o pune?!

| dulc3'maria a răspuns:

O saptamana...laughingtarehee hee

nony
| nony a răspuns:

Sadicilor! laughing Auzi, unul o arunca de la balcon, altul ii da pastile de calmare, dar nimeni nu-i aduce o mata/motan, dupa caz? Scapati imediat si nu mai e nevoie de castrare sau. distonocalmhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toata vara.ca e canicula.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am "castrat" pisica si dupa o jumatate de an surpriza: pisica a intrat in calduri si face mult mai urat decat atunci cand era necastrata...Concluzia: aveţi grija la ce doctor duceţi pisica, ca nu oricine ştie...Pentru cei din Rm Valcea am "castrat"-o la cabinetul din Nord vis-a-vis de spital. Asta ca sa va feriţi si sa nu luati teapa ca mine. Eu mai castrasem o pisica la Cosmin Zamfir si cu aceea nu am probleme, nu a mai manifestat niciodata simptome de calduri. Dar acum am ajuns la capatul rabdarii.Nu mai pot.

| wannabe a răspuns:

Dar femeia? thinking

| Liana [] explică:

Nu pot s`o dau la motan, e pui.Are de abia 4 luni...si alea neimplinite.Si s`o castrez acum mi`e mila.Tot cu pastile o rezolv.