| Siscanu12 a întrebat:

Am 2 perechi de perusi. Prima pereche a facut un pui care a facut 1 luna si ei sau inperecheat din nou. A 2 pereche sau inmultit si trebuie sa faca un ou. Intrebarea mea este daca pot pune oule 1 perechi la 2? fiindca vreau sa le dau o pauza 1 perechii si nu doresc ca sa arunc oul.

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu, daca nu vrei sa-l piezi!

| Siscanu12 explică (pentru K0sti):

Nu prea am inteles.Fii mai explicit.

| K0sti a răspuns (pentru Siscanu12):

Sa nu-l muti! Ce nu e clar? Lasa-i in pace, ca nu-l mai cloceste!

| KinderBeeeib a răspuns:

Nu este recomandat.Sunt riscuri foarte mari, in primul rand te rog sa nu atingi ouale, in al doilea rand cel mai bine ar fi sa ii lasi in pace si sa nu muti ouale.

| RapWhoo a răspuns:

Lasa-i asa...e mai bine cum stiu ei. Nu are rost pauza, știu ei cand sa se oprească. Dacă tu crezi că faci un bine mutând ouăle te înșeli, natura stie mai bine.