| Biiiiaaa a întrebat:

Am avut un motan de 2 ani. si nu a mai venit acasa de aseara sad Si sunt disperata pentru ca il iubeam foarte muult. Ultima data l-am vazut aseara. Si poate pare ciudat, dar parea ganditor, parca ii parea rau ca nu o sa mai vina pe acasa sad. De obicei acum trebuia sa vina la mancare, dar nu il gasesc! Ma gandesc ca poate si-a rupt piciorul si nu mai poate merge si a ramas pe undeva ( ca si l-a mai rupt de 2 ori anul trecut sad ). Dar nu stiu sigur, poate a murit sad. S-a mai intamplat asa acum 2 ani cu alta pisica, si nu a mai venit deloc sad Nu mai am alta pisica ca sa imi tina de urat. sad. Credeti ca mai e in viata? sad

7 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Stai linistita ca se intoarce el. Motanii sunt cam plimbareti de felul lor. Umbla si ei dupa fete, mai vor sa schimbe peisajul, sa mai vada ce mai este prin vecini etc. Am avut un motan, Alex, care mi s-a intors acasa dupa 6 luni! Si roscatul de Pandele (alt motan de-al meu) lipseste cu regularitate de-acasa cate 2-3 sapatamani. Si se intoarce la fel de prietenos si mofturos.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Buna!

Sa stii ca pisicile si cateii se intorc mereu acasa orice ar fi. Cu alte cuvinte, daca mai e in viata se va intoarce, daca nu, nu.

Eu sper sa revina oricat de tarziu!

O zi frumoasa!

| ralucaralu a răspuns:

Mie mi-a lipsit si 2 zile pisica de acasa. Recunosc si eu intru in panica cand nu apare, dar fii optimista.

| AnonimGirl67 a răspuns:

Pot fi mai multe cauze dar se intampla ca pisicile sa lipseasca si cate 2 saptamani. Pisica mea cand a cazut de pe balcon de la etajul 5 a disparut o saptamana pana am vazut-o odata pe geam si am luat-o.Nu era grav ranita.Fi optimista. Poate s-a dus dupa pisici.Motanul meu si acum mai e in calduri si e de mult timp. Poate daca nu se mai intoarce oricum stie sa supravietuiasca. Pisicile fac asta poate si mai bine decat caini.Sunt sanse mici sa fi murit, insa imi pare rau sa iti spun dar pisicile se ascund atunci cand le vine timpul. Sfatul meu e sa fi optimista.Sunt putine sanse sa fi murit. Oricum cum a sps si noktambul poate se odihneste si se vindeca.

| VladimirPutin a răspuns:

Am avut și eu o pisică și a sărit de două ori de pe balcon.N-ai ce să-i faci dacă nu mai vrea să stea.
De obicei pleacă când nu mai ai grijă de ele

| andrei_8327 a răspuns:

Asa am patit si eu cu un motan pe nume Gica, era batran si nu s-a mai intamplat sa nu vina(nu a mai venit de aprox 5 ani) cred ca a murit, al tau cred ca e in viata, la grija altui om(daca te vei ruga sa traiasca poate se va intoarce)!

| cips97 a răspuns:

Pisicile sunt niste animale foarte independente daca o pisica isi rupe piciorul poate sa isi revina singura si penytru asta mege si se ascunde undeva intr-un loc linistit unde nu il deranjeaza doarme si nua re nevoie de mancare dupa iese afar si e ok. pisicile cand se simt rau merg si se ascund ca sa poata sa isi revina dorm se odihnesc si lasa corpul sa se vindece. stai linistita eu am crescut mai multe generatii de pisisci si le stiu comportamentul totul va fi ok tinene la curent si spune-ne cand apare