| Yukina a întrebat:

Am gasit un motan negru in luna ianuarie era destul de marisor pot sa estimez ca acum are 6-7 luni si l am doptat. Ziua sta mai mult afara(stau la casa) dar noaptea vine acasa.Cred ca e nebun )) e a doua oara cand ma ataca. In seara asta pur si simplu l-am luat in brate m-am asezat pe spate l-am pus pe burta s-a asezat pe mine si motzaia il mangaiam n-mi mai aduc aminte de ce dar am inceput sa rad si dintr-o data m-a muscat de gat apoi a scos niste sunete ciudate, ma tragea de bluza, ma musca de maini de picioare nu mi mai dadea drumu' de abia am scapat de el(nu musca atat de tare incat sa-mi lase urme dar de durut ma doare ))). Bunica zice ca e din cauza ca am ras voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| biwltyad a răspuns:

Exact asa facea si motanul meu! Poate nervos, il doar cand il mangai ori, cel mai probabil te dragaleste, daca zico ca te musca usor daca tine mult timp. Alt motiv nu stiu... Ar trebui sa vorbesti cu un specialist in comportamentul animalelor.

2 răspunsuri:
| Miranda27 a răspuns:

Poate era doar nervos aunci pe moment, daca cumva te-ai jucat cu el inainte sa te muste ...sau poate bunica ta are dreptate... happy

| Dyannax a răspuns:

Probabil l.ai speriat cand ai ras.Sincer eu nu cred ca e nebun poate suparat si nervos.