| SuccesIsMyOnlyFuckinOption a întrebat:

ce inseamna atunci cand o pisica da urechile pe spate? Nu este agresiva din fire, nu musca si nu ataca. Pur si simplu da urechile pe spate cand o mai iau in brate sau cand merg spre ea foarte repedelaughing Funda

Răspuns Câştigător
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Cand o iei in brate, se comporta astfel pentru ca nu are incredere in tine.O pisica nu a fost contruita de natura sa fie luata in brate.Creierul ei neputand sa perceapa alta pozitie in afara de "cu picioarele pe pamant". Daca vrei s-o scapi de paranoia, ia-o usor in brate si sustinei labutele din spate.Cand o pui jos, pune-o usor.Si in timp va prinde incredere si ai sa vezi ca nu-si va mai da urechile pe spate.

2 răspunsuri:
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

E in alerta! Nu stie ce urmeaza. Daca vrei sa ai o pisica paranoica, continua sa alergi repede spre ea. Daca ar avea grai, ti-ar multumi cu siguranta!

| SuccesIsMyOnlyFuckinOption explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Dar nu o fac intentionat, nu sunt sadica straight face se intampla rar, si asta doar cand mananca ceva ce nu ar trebui si trebuie sa o opresc ca sa nu vomite sau cand vrea sa iasa in scara blocului.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru SuccesIsMyOnlyFuckinOption):

Cand o iei in brate, se comporta astfel pentru ca nu are incredere in tine.O pisica nu a fost contruita de natura sa fie luata in brate.Creierul ei neputand sa perceapa alta pozitie in afara de "cu picioarele pe pamant". Daca vrei s-o scapi de paranoia, ia-o usor in brate si sustinei labutele din spate.Cand o pui jos, pune-o usor.Si in timp va prinde incredere si ai sa vezi ca nu-si va mai da urechile pe spate.