| chioscuta a întrebat:

Am niste pui scosi de la clocitoare, pui de curte nu cine stie ce rasa.Problema e ca la cam 3 saptamani de viata incep sa ologeasca unul cate unul.Ce pot face? Ce tratament poate exista,vaccin sau altceva? Deci puii ologesc pe parcurs nu se nasc asa, probabil ca se transmite boala de la unul la altul.

3 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Buna.

Nu e neaparat o boala, fiindca ii dor picioarele.
Pe ei ii dor din cauza greutatii, ei la 1 luna au 700 grame, si iti dai seama ca ei chiar daca sunt mari puterea lor in picioare este mica.

http://gainibrahma.wordpress.com/2011/04/09/bolile-cele-mai-importante-ii/

Toate cele bune.

| chioscuta explică (pentru kar1GaNNN):

Nu sunt foarte grei,unii chiar daca sunt scosi cam toti odata,au ramas foarte mici pe langa altii, cei care au aceasta problema, sau care au avut pana acuma pentru ca patesc asta unul cate unul, sunt cei mai mari, dar nici astia nu sunt mai mari de 200 gr, cred ca este vorba despre boala aceea a lui Marek

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur ca se vaccineaza dupa trei saptamani. Ofera-le spatiu mai mare sa alerge, sa scurme. Fiind timpul urat, probabil i-ai tinut in casa la loc mai mic.Azi e frumos (la mine, nu stiu la tinehappy )deci scoate-i afara, mergi si la medicul veterinar sa le faca acel vaccin.E vorba de niste picaturi in ochi.