| AnaMaryadragutaa a întrebat:

Am o catelusa de 9 luni si ma gandeam pe langa bobite sa ii mai dau mancare dar nu ceva simplu cum ar fi morcovi as vrea sa ii fac ceva mai special nu stiu cum sa zic ati avea vreo idee dau funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa faci niste legume fierte, carne fiarta, mezeluri, putin lapte...astea le plac, am un caine de 8 ani si ii plac aceste gustari. Dar cand mananci ceva da-i si ei.dar daca mananci ciocolata, sau ceva cu ciocolata, nu iti recomand sa ii dai, finda ciocolata e fatala cainilor.
funda?

14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu face greseala sa ii dai mezeluri acum.Trimite-mi prin mesaj, ce rasa este.

| AnaMaryadragutaa explică (pentru anonim_4396):

Bichon maltez...

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnaMaryadragutaa):

Ana,bichonul maltez(si eu am unul), este considerat cea mai inteligenta rasa de animal de companie.Scrie-mi in privat si te voi ajuta cu orice ai nevoie si imi nsta in putinta.Ai mare grija de el daca vrei sa il ai sanatos.Eu vorbesc cu el ca si cu un om.

| DianaIsHere123 a răspuns:

Pai..asta mananca cainele meu cel mai mult si ii place:
1.cumpara un parizer mai ieftin si rupe cateva bucatele;
2. pune paine pe deasupra;
3.toarna putin lapte.

| gvdgdsgvdgvdgd a răspuns:

Pai am si eu un catel si i-am dat cacao cu lapte..nush daca la a ta ii va placea dar la al meu ii plc puppy dog eyes

| AnaMaryadragutaa explică (pentru gvdgdsgvdgvdgd):

Ii place dar nu cred ca au voie

| georgiana500 a răspuns:

Incearca pe site-ul acesta, poate iti vine vreo idee, phttp://www.animalutze.com/......eparate.ph

| Krisally a răspuns:

Eu i-am dat si cate o patratica de ciocolata cand mancam si ma vedea si nu a patit nimic. Mi s-a parut mai periculos sa i se faca pofta si sa-i curga din gura uitandu-se la mine, decat sa ii dau si ei o patratica. Ca si gustari ii mai faceam carnita la gratar, pe care incercam sa i-o dau cu orez (care e foarte sanatos pentru catei), dar manca doar carnita in general. Pentru intretinere cosmetica recomand http://www.puffypet.ro/servicii/. Si ei se bucura cand sunt curati si frumosi :D

| EduardVikingul a răspuns:

Niste papanași cu mujdei i-aș face eu.

Sursa: Cartea de retete MOCA de delicatese pentru ghioarle de pe http://3dy.ro

| tocxsickid989toxic a răspuns:

Am si eu un catel si i-am dat piept de pui cu orez si i-a placut

| jojoskumpik a răspuns:

Pai...orice cred ca mananca

| allisi a răspuns:

Poti sa-i dai si mancare. Cainii nu sunt chiar asa de pretentiosi, chiar daca e pui. Sau poti sa torni peste bobite niste supa. In general mancare mai moale pentru ca nu are inca dintii destul de dezvoltati.
happy.