| JammyBrooks a întrebat:

Am o pereche de perusi si as avea 3 intrebari in legatura cu ei:
1)Cum imi dau seama daca sunt viabili?(daca pot face pui impreuna)?
2)De ce femela nu intra in cuib? De fapt nici unul din ei!
3)Cum o conving sa intre in cuib? Nu vrea!
Dau funda si vot la primul raspuns corect!

5 răspunsuri:
| UnicornsAreLove a răspuns:

1.Da-le timp! La nimfele mele a durat 1 an sa se imperecheze si imi imaginez ca depinde de la papagal la papagal nu de la specie la specie
2. In general ei intra in cuib dupa ce se imperecheaza.Pana atunci trebuie sa ii lasi sa vada ce e cu,, cutia'' aceea.Lasa-i sa se acomodezehappy
O zi senina

| JammyBrooks explică (pentru UnicornsAreLove):

Normal,orice papagal ar intra nu? am o prietena care are 3 baieti si intra toti trei in cuib si dorm acolo.a mea de ce nu intra? nu vreau neaparat pentru pui doar vreau sa intre odata

| UnicornsAreLove a răspuns:

Stai calma nici ai mei nu intralaughingBaga doar capul si canta in jurul ei XD

| BiancaAlecsandra a răspuns:

1. ii lasi sa se cunoasca (poate dura chiar si cateva zile. ai mei s-au batut prima oara)
2. femela intra in cuib abia dupa ce se cunoaste cu masculul si incepe pregatirea pentru imperechere si depunerea oualor.
SPER CA TE-AM AJUTAT! happy

| JammyBrooks explică (pentru BiancaAlecsandra):

Papagalii sunt la mine de 1 an.