| honeygirl04 a întrebat:

Am o prietena care avea un bichon bolognese si a murit ieri, as vrea sa ii fac un cadou de Craciun un alt catelus daca se poate tot rasa aceasta si as vrea sa ma ajutati daca aveti voi sau cunoasteti pe cineva care vrea sa dea spre adoptie un bichon va rog sa ma ajutati. sau chiar daca ar fi sa il cumpar numai daca se poate la un pret mai mic. nu ezitati sa ma ajutati daca puteti pentru ca sufera mult dupa el si tot timpu cand vorbeste de el plange.

4 răspunsuri:
| Anduta_1569 a răspuns:

Daca nu a murit din cauza neglijentei, atunci adopta unul, nu-l cumpara. UInul de rasa pura este cel putin 300 euro. Daca gasesti mai iefitin inseamna ca nu e de rasa.Doar pedigree-ul(certificat de origine) atesta faptul ca este de rasa.Decat sa cumperi un metis la 5 milioane, adopta unul de pe strada sau din adapors pe care stii ca nu dai bani, ci va investi prietena ta iubire in el.Acei catei merita o a doua sansa, nu crezi?

| Cameliapantiru a răspuns:

De ce nu adopti un catel dintr-un adapost? Sunt si acolo multi caini frumosi, ai avantajul de a nu cheltui niciun ban pe el si salvez si o viata! Frumos cadou pentru prietena ta! Sigur o va face sa zambeasca!

| cateluuus a răspuns:

Poti cauda pe Mercador sunt multe anunturi si sunt si ieftine unele.

| Singlewolf a răspuns:

Cauta pe site-uri!laughing