| aVicii a întrebat:

Am primit si eu niste porumbei voiajori de un prieten, din martie, el s-a lasat si a demolat voliera, porumbeii au fost zburati, sunt tineri, sanatosi, vaccinati dimineata cand le dau drumul zboara foarte haotic de parca ar fi scapat din inchisoare, sunt foarte dezorientati, nu stiu ce fac cu ei...la el zburau foarte bine cate 1-2h incontuu la mine doar 10-15 min.

Sunt nervos pe ei! ce sa le mai fac
Funda

1 răspuns:
| MaryusFloryn a răspuns:

Ei se poarta asa deoarece, casa lor a fost distrusa.
Tie daca ti-ar distruge casa ce a iface?:\
Asa si la ei... Sa-u invatat acolo in boliera aia, si ei zboara haotic sperand ca o so gaseasca.winking
Oricum tine-i inchisi 5-6 zile in boliera ta sa se ivnete, apoi da-le drumul happy
Funda? xD