| Stefaniaelena1234 a întrebat:

Am si eu o catelusa care in curand face 3 luni.E corcitura de ciobanesc german cu cane corso. Voiam sa stiu de la cate luni ar fi bine sa o invat cu lesa.Acum e bine sau e prea devreme.

Răspuns Câştigător
| Chez0nz a răspuns:

Este bine si de acum, usor usor sa o inveti de acum.
Ca si in alte situatii, cainelui ii va lua ceva timp pana va invata sa mearga in lesa. Poti incepe cu plimbari scurte in fiecare zi, care sa se lungeasca cu timpul. Cu cat mai mult cainele merge in lesa, cu atat mai usor ii va fi sa invete. Cainele unei prietene stie ca nu are voie afara fara lesa, asa ca o prinde in gura cand vrea sa iasa.

1 răspuns:
| baru a răspuns:

Se poate pune, nu este devreme!