| carpone a întrebat:

Am un porcusor de guineea. Ii trebuie neaparat inca unul in prezenta lui? Daca nu are poate sa moara? Funda cel mai bun raspuns happy

Răspuns Câştigător
| maryo238 a răspuns:

Nu moare, am avut un porcusor de guineea vreo 4 ani, singur, mascul, si virginlaughing si era foarte ok, il scoteam vara sa manance iarba p afara, am avut ham pentru el. daca ajunge sa te cunoasca bine, sa se obisnuiasca cu tine o sa se ia dupa tine, chiar te si linge pe mana.

8 răspunsuri:
| AllmaGirl a răspuns:

Ba poate muri! Daca nu stiti nu mai ziceti...In caz de boala, are nevoie de cecalele unui porcusor sanatos, fara inca unul nu se vindeca la fel de usor...
Ei sunt animale sociale, traiesc in grupuri in natura..Citeste aici:
decat sa rezum din minte ce e acolo mai bine citesti direct si poti pune si o intrebare daca ai nelamuriri: http://www.gemon.ro/forum/viewtopic.php?f=4&t=3601

| urgentr a răspuns:

Normal ca nu poate sa moara! De unde ai scos-o si pe asta? Dar trebuie sa ai cat de cat grije de el, nu-l fa sa se simta singur! Vorbeste cu el din cand in cand etc. Fundita?happy

| IncorrectUsername a răspuns:

Nu poata sa moara, dar doar ca se simte singur:p

| slowswag a răspuns:

Nu moare

| Ichim_Tavi_1987 a răspuns:

Sal am si eu doi porcusori de guinea. Daca nu prea a timp sa te joci cu el si sal flocosesti s-ar putea imbolnavi si chiar sa moara asa a patit verisoara mea. Eu iti sugerez sa i iei un coleg de cusca e mai bine

| Dyannax a răspuns:

Nu moare )))

| carpone explică:

Mai am o intrebare.De obicei este mancacioseste jucaus, ii trebuie multe jucarii? Multumesc

| Gica_Baica_1966 a răspuns:

Nu moare.Decat daca esti in desene animate!