| denysuk25 a întrebat:

Am un acvariu cu pesti. Pestele Betta este compatibil cu rasele Neon, Guran? Mi-am cumparat o femela si un mascul. Femela nu o mai gasesc. Pestii se pot manca? Daca nu, pe unde sa o caut? Se poate baga in filtru?

Răspuns Câştigător
| Aℓℓe a răspuns:

Chiar daca este considerat un peste comunitar este bine sa fie tinut cu pesti de aceeasi marime, nu impreuna cu pesti care au inotatoare lungi deoarece Betta are tendinta de a ciupi si nu se tin doi masculi in acelasi acvariu. Deasemenea, pestii mai agresivi pot ataca inotatoarele fragile ale acestui peste.
Succes! Funda?