| pombar a întrebat:

Am un cartof semi-fiert si in loc sa il arunc vreau sa stiu daca e mai bine sa îl dau iepurilor sau poate unor pasari de curte cum ar fi gaini si rațe. Chestia este ca nu stiu daca poate avea efecte negative asupra stomacului lor pentru ca stiu sa sunt animale sensibile care pot muri din cauza asta. Astept raspunsuri in maxim 5 ore.

Răspuns Câştigător
| nuestenimic a răspuns:

Cartoful daca nu era semi fiert sa zicem puteai sa-l dai la iepuri dar la pasari nu este nimic si la iepuri nu incerca sa le dai asa ceva iti spun din experenta fiindca iepuri sunt mai sensibili la asa ceva

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Poti sa i-l dai pasarilor, probabil si iepurilor, dar fara coaja. Coaja cartofilor este toxica.

| Claudiu1905 a răspuns:

Gainile il vor aprecia, nici nu-l maninca altfel, inteleg ca aici nu e vorba de cartof, ci de fiert, care i-a crescut cam de 10 ori valoare

| pombar explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri.