| kukuy a întrebat:

Am un catelus foarte mic are vreo 5 luni si vomita niste viermi asa si la dus la veterinal i-a dat pastile si dupa cateva ore iar a vomitat are niste librici i-am dat pastile tot si tot vomita nu vreau sa moara no sa-l dau pe nimica ce pot face?

10 răspunsuri:
| TrendyHedgehog a răspuns:

Mai du-te odata cu el la veterinar.Vezi ca atunci cand sunt mici, catelusii sunt foarte sensibili.

| MMihai a răspuns:

Mergi la alt medic veterinar, care se pricepe mai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai lapte cu usturoi limbrici sau viermi vor veni la laptele(dulce) si vor fi omoriti cu usturoiul sanatos ii dai cum ar veni o cescuta mica pe zi pe sfert umpluta cu usturoi (catei) iar lambe nu gras sa fie slab potrivit sau poate are o infectie in corp in burta nu stiu sau poate are o rana care iau intrat viermi in corp happy

| DoamnaGărgă a răspuns:

Pai si eu am un catel are 3 luni love struck si cand avea 1 luna mie imi dadea afara p cealalta gaura laughing), m`am dus la veterinar si mi-a dat o pastila de la dontral plus. si vreo cand i-am dat`o, mereu cand facea treaba mare, erau si viermi, ca niste spagete :-s, dar a zi era fresh happy.

| little4angel a răspuns:

Fiind asa micut e foarte sensibil, parerea mea e sa-l mai duci o data la veterinar sa-i dea al tratament, cred ca medicamentele care i le-ai dat nu sunt suficient de puternice. Si stai linistita ca nu va muri de la limbrici. Bafta!

| Mirela14 a răspuns:

Incearca alt veterinar.

| PaulaJy a răspuns:

Dai o mancare speciala -bobitze- sau ciorba e foarte bune pentru el -in ceneral multe lactate

| Anduandu123hgh a răspuns (pentru PaulaJy):

Dacă îi da lapte o sa facă mai mulți și eu am un Bichon malteze și a făcut din cauza laptelui

| andreea93b a răspuns:

Am si eu caine si vomita numai cand nu mananca granule
ii dau de la 2 luni royal junior

| BekaLove a răspuns:

Du-te la un Doctor mai bun.Si pisica mea facea asa si in timp a trecut dupa ce i'am dat pastile.Asteapta.In timp va trece. A, si apropo, nu se moare de la astahappy il doare doar stomacul...winking