| bogdan2873 a întrebat:

Am un ciobanesc carpatin si il tin in cusca iar cand ii dau drumu seara daca este vreun animal prin curte gaina porumbel etc il alearga si daca il prinde se joaca cu el pana cand il omoara dar nu se atinge de carnea lui sau sa simta gustul de sange, ce vrea sa demonstreze

Răspuns Câştigător
| Taigra a răspuns:

Vrea sa-ti demonstreze ca te apara si nu lasa absolut nimic sa stea in curte cat timp el este in "garda".

| bogdan2873 explică (pentru Taigra):

Ok oricum au tecut cam 8 h si nu mi-a raspuns nimeni deci funda tie

| CristiAndrei a răspuns (pentru Taigra):

De fapt cainele considera acel teritoriu ca fiind al lui si acele animale din curte sunt inamici care ai incalca teritoriul...

3 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

De fapt el doar se joaca, mai ales daca toata ziua e in cusca si nu poate sa miste. e animal, are energie, trebuie sa faca miscare, sa-si consume energia, sa alerge, iar seara cand poate si el sa miste alearga si apuca bietele animalele sa se joace cu ele. el zice ca doar se joaca, nu stie ca le omoara. E plictiseala, frustrare si prea multa energie. Eu zic sa il mai lasi si in timpul zilei liber sa alerge putin, sau poate te joci si tu cu el.