| diabolykull a întrebat:

Am un ciobanesc german de 9 luni, este destul de agresiv cu necunoscuti. Latra puternic, foarte gros, se agita, cu toate astea nu musca..Pe echipament de protectie a muscat si s`a descurcat grozav.Cum la-s putea convinge sa muste...necunoscutii care intra? Si alte animale. Funda+Vot!

Răspuns Câştigător
| PяĬɔhĬηĐεℓ a răspuns:

Sall! Nu trebuie sa iti faci griji! Cainele tau va invata singur din insinct sa muste eu am un rottweiler care are un an si de abia acum incepe sa muste. Daca nu va invata acest lucru fa exercitii cu el sau arata-i un alt mascul care latra si musca si se va lua dupa el ca sa impresioneze lumea, asa sunt ei mascul vs masucl = intrecere

| PяĬɔhĬηĐεℓ a răspuns (pentru PяĬɔhĬηĐεℓ):

Am uitat sa iti spun... enerveaza-l daca nu incearca variantele de mai sus!

2 răspunsuri:
| paulaaaaa a răspuns:

Nu stiu daca a avea un caine agresiv este cea mai buna solutie. dar, sa stii ca in mod normal, cainii la 1 an invata sa muste. deci nu-ti ramane decat sa astepti pana atunci. si daca nici atunci nu se intampla, enerveaza-l si fa-l sa muste, astfel incat daca va executa corect comanda, da-i o recompensa. Succes :*