| Nicole a întrebat:

Am un perus mascul ieri i-am luat pereche, azi dimineata am lasat-o pentru prima data sa zboare, insa s-a lovit odata de fereastra. Ce pot sa fac sa nu se mai loveasca?

Răspuns Câştigător
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Nu-ti face griji, cu timpul va invata ca acolo e un geam si nu se va mai lovi. Pana atunci n-ai ce-i face. Ai rabdare cu ea se va acomoda pana la urma cu noua locuinta.
P.S. Un mic sfat: mai tine-o o saptamana in cusca pana sa-i dai drumul. Asa va putea privii lumea de undeva unde se va simtii bine ( cu masculu). Succes!

5 răspunsuri:
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Nu-ti face griji. Pana la urma va invata ca acolo este un geam, insa pana se va acomoda cu noua locuinta va trebui sa ai rabdare cu ea si te-as sfatui ( din propria experienta) sa ii tii o saptamana in colivie pana se mai acomodeaza cu atmosfera. Le va fi mai usor sa se acomodeze asa.

| Nicole explică:

Serios,mai bine ma-i ajuta pentru ca chiar am nevoie crying. GoodGirl nu da raspunsuri stupide si fara folos!

| VERSACE_7822 a răspuns:

Te-ai gandit la o perdea sau mai las-o sa se obishnuiasca cu noua locuintza pentru ca ai este strain locu
funda pls te-am ajutat cred eu

| Iuliiikkk a răspuns:

Sa se paleasca tarane sa se paleascalaughing))))))iote mah am ajun sa vb si taranestelaughing))

| andreii1 a răspuns:

Asa se intampla cu perusi cand nu sunt obisnuiti cu locul, sunt foarte agitati si derutati. Faza cu lovitul de obiecte, geamuri, se intampla cam de 2 ori cand ai un perus: la inceput, cand il aduci prima oara in casa, si cand e pe cale sa. se duca... Am vazut asta la perusul meu, prima oara cand l-am adus in casa s-a lovit de geam primele zile, si s-a mai lovit dupa decat pana sa moara. ( acum cateva luni)