| Rose2000 a întrebat:

Am un pui de golden retriever de 2 luni foarte activ.Mereu cand vreau sa ma joc cu ea incepe sa ma muste dar nu tare...in joaca.Eu mai am inca 4 caini si nici unul dintre ei nu face asa...Nu as vrea sa mai muste...cum sa o fac sa se opreasca?
Stiu ca e pui si ei musca din cauza ca le cresc dintii dar nu vreau sa formeze un obicei.

1 răspuns:
| DenissaRoxana a răspuns:

Buna.
Catelusii sunt activi si jucausi la aceasta varsta, mai ales aceasta rasa..este inca prea mica sa inteleaga ce este bine si ce nu este. In general pe la 4 luni se incepe dresajul. Acum, poti doar sa te opresti din a te juca cu ea camd incepe sa muste..si cumpara-i multe, multe jucarii..in special oase de alea de ros, din petshop (jucarii, nu oase adevarate).