| anonim_4396 a întrebat:

Are cineva gaina pe post de animal de companie?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Este o întrebare la care vei primi multe răspunsuri răutăcioase. În România nu întrebi așa ceva. În România, găina stă doar în spatele casei în coteț, trăiește din primăvară, până în toamnă și atât. În România, animalele de companie sunt doar 2: câine? și pisică? Restul, nu există, eventual pentru excentrici, reptile sau dacă este la casă, nu la bloc, iepure, capră, chiar o pasăre, la care ține mai mult decât la celelalte.
Deci, concluzia, chiar dacă are cineva o găină, ca animal de companie, nu va spune nimic, să nu fie cumva comparat cu Iulia Albu sau să i se zică că nu are toate țiglele pe casă.

| anonim_4396 explică (pentru romeo78):

Adevarat. Dar mi-am incercat norocul.

| romeo78 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oricum, poți încerca cu un pui? sau doi, să deții un astfel de animal de companie. Dar, puii să fie de 1 zi. La urma urmei, sunt suflete și ele, iar la câte filmulețe sunt puse pe YouTube, vei vedea că nu sunt chiar atât de proaste. Și, sunt curate. Oricum, în România există o tradiție în materie de animale de companie și excentricul e văzut anormal.

21 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,dar se transforma in vaca de cand a devenit feminista

| raMLesS a răspuns (pentru RAY):

Se transforma in strut.

| RAY a răspuns (pentru raMLesS):

De tampenia numita crocodac ai auzit?

| anonimg a răspuns:

Doar la masă îmi ține companie. :d

| Felys a răspuns:

Animalul de companie trebuie sa iti tina companie, trebuie sa faca ceva sa iti atraga atentia, sa il simti ca vrea sa ii acorzi atentie, sa se bucure cand te vede pe cand o gaina nu face nimic din toate astea, eventual te hraneste cu oua dar cam atat

| anonim_4396 explică (pentru Felys):

Nu asta am intrebat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 30 in curte

| patrik986 a răspuns:

De ce ai vrea gaina ca animal de companie? Nu sunt inteligente mai deloc, fac mizerie muuuulta, nu se joaca cu tine sau ceva, mananca toata ziua si cam atat.

| anonim_4396 explică (pentru patrik986):

Sunt simpatice tocmai pentru ca-s prostute.

| patrik986 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar nu sunt bune de nimic...ma rog doar de mancatlaughing))

| anonim_4396 explică (pentru patrik986):

Pisicile sunt la fel de utile.

| patrik986 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pisicile macar iti atrag atentia si se joaca cu tine si te tin ocupat, iti mai apara si casa de soareci sau etc. happy

| anonim_4396 explică (pentru patrik986):

Am 7 pisici, please nu-mi spune tocmai MIE asta. rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru patrik986):

Mama, frate, parca v-am dat in cap. Am pisici, caini, papagali, vreau si o gaina, care-i problema? Cu ce va deranjeaza pe voi? Vi se gainateaza voua in cap sau ce? Raspunde-ti la intrebare daca stiti, daca nu vedeti-va de treaba, ca n-am cerut pareri.

| patrik986 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hoo.ce te enervezi asa? Ai zis ca pisicile sunt la fel de utile ca gainile eu ti-am zis deosebirea dintre o pisica si o gaina ce te arzi asa rapid?laughing))

| anonim_4396 explică (pentru patrik986):

Voi v-ati inflamat aici, nu eu, eu voiam cu totul alte raspunsuri, dar se pare ca nu puteti dormi noaptea ca vrea cineva de pe TPU sa-si ia gaina laughing

| patrik986 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si noi ti-am zis ca este cea mai proasta idee posibila de pe pamant sa ai o gaina ca animal de companielaughing))

| anonim_4396 explică (pentru patrik986):

Pentru minti inguste ca a ta, da.

| supadeceapa a răspuns (pentru patrik986):

Toti experti in gaini, parca ati vorbi din experienta. Sunteti ca aia care dau sfaturi despre cresterea copiiilor cand ei n-au copii acasa