| вełłчαиđтħegяeeи¢øøκıez a întrebat:

As avea o intrebare legata de Husky.
Astazi am vorbit cu un prieten care are o catelusa husky de 6 ani. E foarte cuminte, jucausa, ascultatoare si energica.
El vrea sa o dea, adica parintii lui au spus ca nu o mai pot tine si sa se ocupe de ea. Si vrea sa o dea, si m`am oferit sa o iau eu.
Porblema este ca, eu stau la vila si mai am un ciobanesc caucazian si un ciobanesc carpatin in varsta de 4 luni. Si ei sunt foarte gelosi si mai ales agresivi cand e vorba de teritoriul lor, in rest sunt foarte blanzi si iubitori si ascultatori.
Si as vrea sa stiu daca e vreo problema daca am sa tin husky cu ei, adica daca e posibil sa o bata sau ceva de genu. Imi e teama de asta. Va rog un raspuns. Multumesc ^^.

Răspuns Câştigător
| MiKutzelu34546 a răspuns:

Husky este un caine foarte frumos problema este cu cainii astea ciobanesti daca sunt sub 1 an nu-ti fie teama nu o sa indrazneasca sa o atace incearca sa ii apropii, sa se joace apoi o sa vezi va fi okay mai ales ca ea este catea. Acum problema este cu husky sa nu ii atace ealaughing oricum baftabig grin

3 răspunsuri:
| OxidWTF a răspuns:

Eu zic sa o bagi de acum cand sunt ei mici nu cand se fac marihappy

| huskyshusky a răspuns:

Husky se intelege cu orice caine, indiferent de varsta, adora sa fie inconjurati de ''prieteni'', de asemenea se spune ca husky nu au doar un stapan, se agata de fiecare om. Catelusa fiind mai mare nu o sa ii atace, si cateii fiind mici o sa se inteleaga bine! Bafta!