| Cane25 a întrebat:

As putea cupa urechile unui pui de cane corso de doar 1 luna jumatate?

1 răspuns:
| EkToR a răspuns:

1.Este ilegal niciun veterinar nu o sa vrea deoarece nu este o rasa care necesita taierea, poti primi o amenda si sa iti fie luat catelul, daca te duci la concursuri sau altceva til descalifica si nu arata bine adica arata mai bine cu urechile lui... Am si eu un cane corso.
Eu iti sugerez sa nu faci asta!
La alte rase se taie pana la 3 luni sau la altele dupa 3 luni, Nu fa prostia pot aparea complicati(infecti care pot duce la moarte) dai bani degeaba si o sa tile taie la "nergu" ca nu se face asa ceva la un cane corso...