| curious01 a întrebat:

As putea sa invat sau daca exista posibilitatea sa invat un husky sa latre la straini? problema e ca parintii vreau sa mi-l vanda pentru ca nici nu latra la straini, ce as putea sa fac?

5 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Husky în general sunt foarte blânzi și sociabili. Am un prieten care a avut un Husky atât de blând, încât i-a fost furat, practic a plecat de bunăvoie, de lătrat nici nu s-a pus problema.

| MonstruletulDinBomboaneExpirate a răspuns:

Rasa Husky este o rasa foarte prietenoasa, si de obicei nu ii latra pe straini, insa prin dresajul potrivit este foarte posibil sa il poti invata

| MonstruletulDinBomboaneExpirate a răspuns:

Pai, du-l la dresaj.

| Dodgge a răspuns:

Cainele Husky nu latra, el doar urla precum un lup.Asa este rasa lor, al tau saracul nu are nici un defect.

| Pangarus a răspuns:

Husky sunt foarte blanzi, slabe sanse.