| •·.·Glam·.·Girl·.·• a întrebat:

As putea transporta cu avionul un catel din Canada in Romania? si daca da ce documente imi trebuie si cat trebuie sa platesc.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Lorelai a răspuns:

Cip si pasaport ii trebuie catelului. Il vei transporta intr-o cusca speciala, iar pretul va fi in functie de greutatea catelului. Daca e prea mare, nu cred ca poti veni cu el cu avionul.

1 răspuns:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, poti. O sa ai nevoie de pasaportul catelului, probabil si de cartea lui de sanatate, eventual si de un cip. Dar fii pregatita sa suporti niste costuri destul de ridicate. Transportarea lui te va costa aproape cat biletul tau de avion (in orice caz mai mult decat jumatatea pretului biletului tau). Intra pe site-ul oficial al companiei de zbor la care ai de gand sa apelezi, acolo vei putea gasi mai multe detalii si pretul exact (tarifele difera de la o companie de zbor la alta). Daca ai un catel foarte mic, este foarte posibil sa ai dreptul pentru al transporta langa tine (intr-o cusca speciala (cumparata de tine in prealabil) sub scaunul din fata), insa din cate m-am documentat, acest lucru este mult mai scump, decat daca i-ai lua un loc in compartimentul bagajelor. sad Oricum, bafta si un zbor placut!winking