| Alexandru_Ionut_1999_61YU a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un caine de paza fiindca in decurs de doua saptamini au inceput sa imi dispare lucruri de prin gradina si am vazut intro seara pe cineva sarind gardul meu sad sad.Si sunt indecis ce rasa sa imi iau (Pitbull, Dog argentinian sau Presa canario)?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Orice fel de rasa este buna de paza, totusi sa adopti unui de pe strada sau dintr-un adopost mi se pare cea mai "rentabila" el ( catelul) te iubeste neconditionat si face orice pentru tine, ti-o spun din propria experienta.
Un caine este cel mai bun prieten al omului indiferent de rasa sau sex.

1 răspuns:
| omulpaiangan a răspuns:

Pitbull daca este roman, este doar de fatada, un pitbull adevarat ajunge la ordinul miilor de euro.
Mai bine iti iei un rottweiler sau mai multi caini maidanezi, crede-ma, firma de paza la care lucrez are si caini maidanezi si sperie lumea destul de rau, doar ca daca vrei maidanezi trebuei sa iei mai multi (2-3).