| Densia03 a întrebat:

Hei TPU am nevoie de ajutorul dvs am avut un cățel,l-am dat cuiva din cauză ca eu lucrez și nu are cine avea grijă de el, trebuie scos afară, stat cu el când ajungeam acasă seară săracul găseam toată casa cu curul în sus! Bun l-am donat cuiva. Fetița mea de 3 zile plânge non stop nu mănâncă îl vrea înapoi, nu știu ce să i mai fac să uite! I-am zis persoanei să-mi dea cățelul înapoi am rugat o din suflet și numai vrea! Am carnetul de sănătate al lui la mine! Oare pot rezolva ceva să-l mai iau înapoi dacă l-am dat de bunăvoie? Vă rog spune ți mi

Răspuns Câştigător
| StoicAnalysis a răspuns:

Ai avea mai multe sanse sa-ti inveti copilul ca este absolut normal sa nu ai mereu tot ceea ce iti doresti, decat sa te certi cu omul caruia i-ai dat catelul. Acum stiu ca iti este mila de "suferinta" copilului, dar cu timpul, daca o inveti asa, te vei chinui mai mult cu ea sa o dezveti de anumite mofturi nocive pe care o sa le aiba.
Te sfatuiesc sa iti petreci mai mult timp cu ea si sa o faci cumva sa uite de catel. E cea mai buna solutie. Atat pentru tine cat si pentru ea.

| Densia03 explică (pentru StoicAnalysis):

Offffff sad

| Densia03 explică (pentru StoicAnalysis):

Deci numai pot face nimic sad

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Densia03):

Ai putea sa petreci timp de calitate cu ea. In felul asta dupa un timp, va sti ca o apreciezi mai mult decat ar crede ea ca ar aprecia timpul petrecut cu un catel. happy

9 răspunsuri:
| Lupică27 a răspuns:

Sincer...tu esti de vina, ti-ai asumat raspunderea pentru un catel dar te-ai razgandit pe drum pentru ca ai vazut ca trebuie si catelul educat si asta necesita timp si energie, acum fetita a prins drag de el si normal ca il vrea inapoi, ai facut un mare rahat!
Data viitoare gandeste de 10 ori inainte sa faci ceva de genul!

| ioana748 a răspuns:

Poti spune fetitei ca acum catelul este la parintii lui si ar plange fara ei, de asemenea nici parintii catelului nu pot sta fara el.
Intr o zi veti gasi un catel fara parinti si l veti adopta.
Oricum, nu este misiune usoara asumarea unui câine.
Toate cele bune,

| Madaxo97 a răspuns:

Nu mai are rost acum sa te tocmesti cu omul sa ti-l dea înapoi, explica-i fetiței tale motivele pentru care nu puteți tine un câine, va plânge dar va înțelege până la urmă, nu trebuie sa cedezi in fața copilului ca nu copilul creste câinele, spune-i ca atunci când va fi mai mare ii vei lua un cățel daca va fi suficient de matură si daca promite sa aiba grija de el

| Densia03 explică (pentru Madaxo97):

Dacă mă duc la poliție sa le spun ce s-a întâmplat și că-l vreau înapoi îl mai pot lua? Dovedesc ca este al meu cu carnetul de vaccinare

| Densia03 explică:

Da ar ca idee, întreb doar! Dacă mă duc la poliție sa le spun ce s-a întâmplat și că-l vreau înapoi îl mai pot lua? Dovedesc ca este al meu cu carnetul de vaccinare

| Lupică27 a răspuns (pentru Densia03):

Normal ca nu, ca doar nu e furat, doamne ce oameni exista laughing