| ThePrOtOtYpE a întrebat:

As vrea sa-mi iau un animal de companie dar n-am nici o idee. Funda pentru cel mai bun animal de companie.

18 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns:

Ia-ti un chihuahua.

| wimpyannya a răspuns:

Un bichon frize love strucklove struck: eu am unul. O scurta definitie = Iubitor, inteligent, sensibil in ceea ce priveste dragostea, uraste cand cei din jur se cearta, un perfectionist in ceea ce il priveste pe el

| Gufiii a răspuns:

I-ati un hamster e foarte bun e dragalas si te costa doar rumegusul ca in rest mananca morcovi si alte legume de care mananci si tu.eu am avut dar a muritcrying este foarte dragut:X sau iti poti lua un papagal si el e dragut (la inceput sunt cam rai si te musca) cand se invata cu tine sunt foarte draguti se pun in parul tau ai papagal am avut dar si el a muritcrying daca stai la tara iti poti lua un iepurashappy

| Landied a răspuns:

Caine daca vrei un prieten si ai timp, spatiu si daca iti plac
Pisica daca vrei un animal dragostos
Pesti daca vrei un colt de natura in casa si daca iti place apa
Papagal/perus daca iti plac pasarile

| iulia7621 a răspuns:

Pai daca stai la bloc si nu ai loc mult poti sa iti iei un caine de rasa mica(chihuahua,yorkshire terrier,pug)sau o pisica
daca stai la casa poti sa iti iei un caine mai mare(golden retriver,bulldog, saint bernard)
daca vrei un caine pentru concursuri si pentru frumusete poti a iti cumperi un pudel dar e greu d intretinut

dar daca vrei poti sa iti cumperi pesti, papagali sau porcusori de guineea.eu stau la tara si am o pisica, un caine si acvariu cu pesti

| emiitzzy a răspuns:

Terrier:X:X ii un scump de catel si jucaus si iubitor:X:X

| Cella a răspuns:

Pisicutza. catel.hamster.peste.papagal.porcusor de guineea.iepuras de casa care ramane mik nu creste mare mare.

:X

| ski a răspuns:

Eu cred ca cel mai potrivit ar fi un catelus, dar eu incerc sa incurajez pe toata lumea sa se gandeasca si la adoptie.Sunt foarte multe suflete care isi cauta o casa. Gandeste-te ca asa salvezi doua vieti, cea a catelului tau si cea a catelului care ii va lua locul (aici ma refer la o asociatie de protectie a animalelor). Sper sa te gandesti la ce ti-am spus.

| denisa12 a răspuns:

Un catelus sau un papagal si invatal sa vb e foarte tare.eu am unul si a auzit ce se mai vorbea la televizor la filme romanesti si acum cand intra cineva in casa zice: fraiere,hotu, salut, ce faci, mainile sus ca daca nu te impusc...mai multe...sunt dragalasi

| egjrewiogjaeifjaepfpjagfegwregeyhrt a răspuns:

Bichon Maltez(caine mic alb nu creste mult)

| DothGirl a răspuns:

Depinde daca stai la casa sau la bloc. Daca stai la casa ar fi placut un caine sau o pisicuta. Depinde si de rasa animalului ( SCUMP/IEFTIN).

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Hey!
Uite, eu am vazut acest catelus. Pur si simplu, il ador.
http://www.youtube.com/watch?v=mBe6ikN5b3g
Este rasa pomeranian.
Eu vreau sa-mi cumpar unul.

| NightQueen_3013 a răspuns:

Catelus

| GaZaTaCeTeIuBeStE a răspuns:

Buna. Poti sa iti iei un catelus din ala mic. Sau o pisica... Eu am un porcusor de guinea si un catelus. Sau un papagal daca iti plac. Depinde ce iti place.

Pa pa!

| mihaela_6858 a răspuns:

Pisica, sau catelus adica mic care se tine in casawinking

| LifeIsFullOfColour a răspuns:

Eu as alege un hamster pitic sau un hamster normal...

| ThePrOtOtYpE explică:

Ia-ti un pudel. Pudelul a fost una dintre cele mai populare rase de caini, in intreaga lume si un simbol al elegantei si al luxului.Se gaseste in trei varietati: standard, pitic si de jucarie; cu toate acestea, singura diferenta este talia.are un cap lung, cu un bot alungit, lat si urechi late si pendulante. Pieptul este adanc, iar coada este prinsa sus. In general, coada le este amputata la o varsta frageda.Desi este o frumusete de catel trebuie ingrijit foarte bine.In fiecare zi de 2 ori trebuie sa ii pieptani blana. Uraste sa fie singur.Adora compania. Poti si sa il dresezi pentru ca prinde foarte repede in cap.Eu am un catel pudel.Ne-am nascut in aceeasi zi.Asta m-a legat foarte mult de el.Se gaseste si la noi in tara.Eu am dat pe el un milion jumate.Toti colegi te vor adora si vei primi atentie foarte multa.Papa!