| DaRK_8670 a întrebat:

Vreau un animal de companie in afara de pisica sau ciine vreo idee?

Răspuns Câştigător
| smaty a răspuns:

Iti poti lua o broasca testoasa, o pasare, un iepure, o iguana, o tarantula, sarpe, pesti, hamster, soarece. cam atat. sau, daca ai spatiu, iti poti lua o zebra, maimuta, elefant, rinocer, girafa, camila, leu, sau un tigru alb. dar nu prea cred. plz plz plz funda

9 răspunsuri:
| ViseColoratee a răspuns:

Pai iti poti lua un perus, pesti, broasca testoasa, hamster,chinchila, porcusor de guineea,un iepurash:x, veveritaa:x si multe altele.

Acum depinde si ce gusturi ai, dar eu ti-as recomanda un perus pentru ca nu este foarte scump si il poti invata chiar sa vorbeasca, te poti juca cu el. Sau daca nu iti poti lua pesti( nu fac zgomot, nu lasa par:)) ).

Uite un link care poate te ajuta : http://www.latifa.ro/

Baftaa!:x:):P:D

| Fluffinator a răspuns:

Ai putea sa iti iei o chinchilla ...sau un hamster; pestilaughing.
A si mai este foarte tare, o veverita canadiana

| mona a răspuns:

Porc de guineea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-as lua un papagal,un hamster,o veverita,o brscuta testoasa, un peste, un porcusor de guineea cam atatea stiu animale de care poti avea grija app dupa parerea ma hamsterul e cel mai bun! sperk te.am ajutat papa!love struck fundita?

| DouăPuncte a răspuns:

Poti sa-ti iei un papagal...sunt draguti, unii pot vorbi...
Sau o alta pasare
Daca nu vrei ia-ti un rozator: veverita,porcusor de guineea,hamster, chinchilla, dihor...
Mai sunt foarte multe variante mai poti cauta pe net...

sper ca te-am ajutat
papa!

| anette97 a răspuns:

Ce zici de un acvariu cu pesti... este usor de ingrijit...arata foarte bune in casa este super

| elysa24 a răspuns:

Poti sa iti iei un dihor, sau eventual o pereche...are un prieten si sunt foarte jucausi si prietenosi.nu sunt pretentiosi si mananca orice.singurul dezavantaj este ca trebuie sa le faci baie cam des (de 2 ori pe saptamana) pentru ca au un miros aparte, putin neplacut.In rest sunt foarte simpaticiwinking

| TTTLauraTTT a răspuns:

Ai putea sa-ti iei un iepure sau hamster. big grin

| felicia_5507 a răspuns:

Broasca testoasa