| ms3y a întrebat:

As vrea sa-mi iau un lup.
Trebuie sa primesc niste aprobari, sau ceva, cu cine ar trebui sa vorbesc despre asta?

6 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Ce aprobari?laughing Oamenii nu mai stiu cum sa scape de caini si tu vrei aprobare de la cineva. daca te referi la lupi-lupi, atata timp cat e imblanzit nu zice nimeni nimica( doar sa nu spui ca e lup pur, bagi brajeala ca e corcitura) ca vin astia si ti-l baga la zoo.tongue Auuuuuuuuuuuuu

| anonim191 a răspuns:

Lupul este animal salbatic omule.cum sa iti iei lup? el este facut sa vaneze si sa stea in haita.chinui animalul in casa si te mai si mananca.doamne unii nu ganditi deloc.ia-ti ma o girafa.

| marian5693 a răspuns:

Prin lup te referi la animalul salbatic? Sau la caine lup(ciobanesc german)? Nu iti trebuie aprobare de la nimeni. Te duci, il cumperi, iti face actele(cred) si pleci acasa. Nu uita sa mai dai si pe la veterinar cu el din cand in cand.

| ms3y explică (pentru marian5693):

Lup, salbatic, Canis lupus(desigur l-as lua de pui ca sa pot sa-l imblanzesc)

| marian5693 a răspuns (pentru ms3y):

Chiar daca il iei de pui sa-l imblanzesti nu e recomandat sa ai un animal salbatic pe langa tine. Poate oricand sa te atace. Pana la urma e un animal salbatic, instinctul de pradator nu se pierde.

| KarinaNoel a răspuns:

Cu ai tai.