| anonim_4396 a întrebat:

Bua! Vroiam sa va intreb daca stiti ce canise vand caini cu pedigree?
Multumesc!

5 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Normal,orice canisa trebuie sa elibereze pedigree, iar o canisa ca sa se numeasca canisa si sa fie de incredere trebuie sa fie recunoscuta de fci(federatia chinologica internationala). Doar canisele ce cresc maxim 2-3rase sunt cele mai de incredere, canisele precum peremium, kris si site-urile acelea gen caini-de-vanzare.ro sunt niste fabrici de catei, dai ogramada de bani si ori nu vezi pedigree-ul, ori ti-l da din alta tara si aici trebuie sa-l schimbi.

| andrw1929 a răspuns:

Orice canisa trebuie sa elibereze pedigree http://www.ciobanescgermantartlau.ro/

| Lavinia218 a răspuns:

Buna! Ar fi ideal sa ne spui si ce rasa te intereseaza pentru ca, canisele (adevarate) nu tin cuiburi decat ale unei rase maxim doua. Trimite-mi un mesaj privat cu rasa care te intereseaza si te ajut cu placere in gasirea unei canise serioase.

| BizuBVBArmy a răspuns:

Rasa este yorkshire terrier toy

| Stephani404 a răspuns:

Cainele meu este de la aceasta canisa si iti spun ca este grozav!
http://www.ciobanescgermantartlau.ro/