| anonim_4396 a întrebat:

Acesta este un sfat pentru stapanii de Agapornis. Am avut o pereche de papagali Agapornis (mascul si femela) cu varsta cuprinsa intre 9-10 luni maxim 11. Femela a depus 5 oua si a inceput sa le cloceasca. Nu iesea deloc din cuib si ma bazam pe mascul ca o hraneste cum trebuie. Cand a iesit cel de al 3 lea pui, femela a coborat din cuib si s-a asezat pe tavita de jos. Dimineata am gasit-o asa. Nu putea sa se ridice, sa zboare, de abia se misca. Am sunat crescatorul si m-am sfatuit. Femela fusese subnutrita din cate se pare nu mancase deloc. A murit in mana mea... La scurt timp, am dus disperataa puii la medicul veterinar, dar nu au rezistat si au murit pe rand. Acum caut o femela matura de Agapornis pentru mascul. Nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut eu asa ca va rog sa aveti grija de alimentatia femelei pe parcursul perioadei de clocire.Este valabil pentru toate speciile de pasari,

1 răspuns:
| Marin_Silvia_1974 a răspuns:

Mersiiii.dar si papagalita mea a facut pui, dar ei nu i s-a intamplat nimic