| Yubitika16 a întrebat:

am 11 ani. Tatal meu mi-a promis ca daca voi invata bine anul acesta imi va cumpara un catel de rasa de talie mica. Va rog sa imi spuneti si mie cateva rase de catei. FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| anothernothingthing a răspuns:

Eu am avut Caniche negru si a trait 15 ani. Sunt super destepti.
Alte rase de catei de talie mica gasesti aici: http://animale.acasa.ro/caini-77/rase-de-caini-de-talie-mica-10118.html

Sper ca te-am ajutat.

| Yubitika16 explică (pentru anothernothingthing):

Cateii caniche sunt de talie mica?

| Yubitika16 explică (pentru anothernothingthing):

Buna, da m-ai ajutat! Da-mi si mie id tau de messenger ca sa vorbim mai multe, te rog!

18 răspunsuri:
| maria999 a răspuns:

Eu am un bichon maltese. Este foarte dragalas, jucaus si ascultator.Merita sa iti iei un bichon nici nu lasa par.

| Yubitika16 explică (pentru maria999):

De unde ti l-ai luat?

| Yubitika16 explică (pentru maria999):

Da-mi te rog id-ul tau de messenger ca sa vorbim mai multe. happy

| maria999 a răspuns (pentru Yubitika16):

L-am primit cadou, nu pot sa vb pe id (poveste lunga) daca vrei iti pot da facebookul trimite-mi un mesaj.

| SanziiAndry a răspuns:

-Bichon, Yorkshire Terrier, Westie, Peckinez, Chihuahua, Spitz Pomeranian, Si-Tzu. Acestea sunt rasele cele mai drăguțe.
Acum, decizia este a ta. Sper că te-am ajutat!

| RedNose a răspuns:

Era bine sa precizezi fata sau baiat, parerea mea, ca un baiat nu-i sta bine cu o pufosenie.
Rase de talie mica:
-yorkshire terrier
-bichon maltez
-bichon havanez
-bichon frise
-bichon bolognese
-chihuahua
-pomeranian
-papillon
-westie
-shih-tzu
-pechinez
-pinscher pitic
-buldog francez
-boston terrier
-schnauzer pitic
-caniche pitic
-pug
-teckel
Uite aici si poza: http://animale.acasa.ro/caini-77/rase-de-caini-de-talie-mica-10118.html

p.s. nu toate rasele de acolo sunt de talie mica, beagle-ul, de exemplu, este de talie medie.

| Yubitika16 explică (pentru RedNose):

Sunt fata! happy happy

| RedNose a răspuns (pentru Yubitika16):

Ee atunci pufoseniile sunt pentru fete.

| Crucified a răspuns:

Păi învaţă bine. Lasă statusurile de dragoste, indiferenţă, nu mânca materii fecale, lasă băieţeii cu şepcuţă de la monstăr enărgi întoarsă pe cap sau ce deşeuri o mai purta ei.

| Yubitika16 explică (pentru Crucified):

Ce legatura au baietii cu intrebarea mea?
Ca nu imi dau seama?!

| Crucified a răspuns (pentru Yubitika16):

Dacă află tac-tu că-ţi dai limbi cu un gras cu şepcuţă de la monstăr enărgi, n-o să-ţi mai cumpere căţel.

| Yubitika16 explică (pentru Crucified):

?

| Crucified a răspuns (pentru Yubitika16):

straight face

| trisoru a răspuns:

Pai fiecare iti enumera 30 de rase laughing Doamne, ea saraca vrea sa stie ce s-ar potrivi, iti zic eu Yorkshire terrier (gri) sau Bichon maltese (alb)

| XoXoAlee a răspuns:

Bichon, chow chow sau teckel

| RedNose a răspuns (pentru XoXoAlee):

Chow-chow-ul e de talie medie.