| Barbielovesu a întrebat:

am doua intrebari: De unde as putea cumpara un yorkshire terrier toy? Eu locuiesc in Bucuresti. Face multa mizerie in casa un caine?

4 răspunsuri:
| Dodgge a răspuns:

Inainte de a cumpara un caine trebuie sa te gandesti ca acel animal o sa traiasca 13 sau 14 ani daca nu se imbolnaveste. Pune-ti mai intai intrebarea daca esti dispus sa ai grija de el ( sa il plimbi,speli,sa ii perii parul, sa faci curat dupa el cand naparleste, sa il hranesti corespunzator, sa il duci la veterinar cand o sa fie nevoie, sa il vaccinezi si sa il respecti ) timp de 14 ani. Daca nu esti dispus atunci nu te mai gandi sa iti iei te rog.

| doglover23 a răspuns:

1) OLX, Tocmai.ro, diferite canise, etc.
2) Cand e pui, normal ca face, dar daca il dresezi cum trebuie nu.
Succes!

| DianaAlexe a răspuns:

Depiinde cum il dresezi si ce rasa este. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| alexandralovebooks a răspuns:

Poti cauta pe internet si gasesti fara probleme pui vaccinati cu carnet de sanatate si tot ce vrei. Daca stai la bloc nu iti recomand sa iti iei caine. Este o responsabilitate mare. Gandeste-te doar ca o sa trebuiasca sa il scoti mereu afara, indiferent daca ai chef sau nu, daca te simti bine sau rau, ca o sa faca in casa, pe unde apuca pana invata sa ceara la usa, plus ca poate latra sau face zgomot noaptea, te trezeste din somn sau deranjeaza vecinii. Daca stai la curte e mai ok