| Vio_Tdv_1984 a întrebat:

am o catea bichon havane de 6 luni, de unde imi pot da seama daca a intrat in calduri?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai, tu faci miso, ai venit pe un forum de sex si dragoste, sa ne spui cateaua ta in calduri? Fugi mai de aici!
Da-i drumul pe strada, ca s-o gasi cine sa o cateleasca de a intrat in calduri!

| tylverat a răspuns (pentru Violleta2022):

Cateleasca? XD, hai ca pe asta nu am mai auzit-o...

| corbulalbrosu a răspuns:

Simptomele privind inceperea asa numitei perioadei de calduri includ tumefierea si sangerarea vulvara si o stare de neliniste specifica acestei perioade. In tot acest timp femela va fi atrasa de masculi, dar nu va fi receptiva la ei si ii va musca si goni din preajma ei. In general acest comportament dureaza intre 6 si 11 zile, cu o medie de 9 zile. Se poate considera ca s-a terminat perioada de calduri in momentul in care se observa ca femela devine receptiva la masculi. Femelele intra in calduri din 6 in 6 luni. In continutul secretiei cu aspect sangvinolent exista niste feromonii emanati de femela care au rolul de a atrage masculii existenti pe o raza destul de mare, uneori chiar de mai multi km.

| tylverat a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Raspuns copiat de pe net 100%