| Saieres a întrebat:

Buna!
Am o catelusa care o sa nasca.
Si vreau sa stiiu cu cateva minute inainte de a fata.
Ma poate ajuta cineva?
Le multumesc celor care m-au ajutat.
Si celor care nu m-au ajutat.

Răspuns Câştigător
| maryo238 a răspuns:

Pai se va pune intr-un loc si va incepe sa nasca, unul cate unul. big grin

2 răspunsuri:
| PяĬɔhĬηĐεℓ a răspuns:

Sall! Cam depinde...de rasa de ani de chestii de astea insa, de cand i s-a umflat burta? De cand ai vazut ca i s-a umflat burta dureaza o luna catelusa mea care are 2 ani, anul trecut, a avut burta umflata din septembrie pana pe 30 octombrie! O luna dureaza pana sa nasca in orice caz fi atenta, cu ochii pe ea, si vezi ca o sa se ascunda ea, de tine, in general ei nasc noapte in fine vezi si tu! Deci sa zicem ca au trecut 23 de zile.Incearca sa fi cu ochi pe ea de pe atunci si vei gasi momentul candva fata! Funda?

| kytty12 a răspuns:

Vei observa ca la un momentdat mamelele(tatele)se vor unfla...in saptamana ai ai putea sa o supreveghezi mai indeaproap si cand vezi ca o sa se retraga si daca tu o scoti din locul respectiv iar ea va merge inapoi inseamna ca a venit momentul.Ar fi bin sa o pui tu intr-o cusca ca ele au obiceiul sa fete in locuri inguste si nu o sa poti vedea puii. FUNDA?