| anonim_4396 a întrebat:

Stau la bloc, deci la apartament si mama mi-a zis ca peste o luna imi va lua un caine. Ce rasa ar fi potrivita? Mie imi plac yorkshire terrier, west highland white terrier si caini din astia mai mici.Deci ce rasa ar fi potrivita?

5 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Pai mai bine alegi ce caine vrei tu care iti place tie imi mult! Dar ai grija sper ca ai citit multe informati despre ei mai ales si pentru sanatate ca sa vezi daca e bun pentru tine si sa nu stai numai prin spitale cu el. Mai uitate pe internet despre caini de rasa foarte mica ca Yorkshire, Bichon, Pechinez, Shih Tzu etc. mai citeste si despre aceia si vezi daca iti plac apoi faci o comparatie dintre caini care iti place si il alegi pe cel care ti se potriveste!

| smile20000 a răspuns:

Care o doresti tu! Cel mai portrivit pentru tine e cel care iti place! Dar pentru un apartament mai este potrivit si un bishon

| beby_6532 a răspuns:

Yorkshire terrier :X

| Chuii a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa-ti iei un Yorkshire Terrier.Eu am doi; un baiat si o fata. SSti cat de haiosi sunt? Sunt asa de dulci deci hai sa-ti zic o intamplare:Tisha il tot sacaia pe Zipo de doua saptamani.Se tot urca pe el, il musca, etc.Si s-a enervat de-o data Zipo.A sarit pe Tisha si ea a ajuns cu caputul ei mic in masa.laughingSi apoi se uita la Zipo si a inceput sa faca:Iiiuurr(ca un fel de zmiorcait).Si atuncea cund ea latra se uita in sus sau in stanga ori in dreapta ca sa vada daca o admira cineva.laughing

| addictedtomusic a răspuns:

Pentru apartament sunt ok cainii mai mici gen. terrier chihuahua.bichon maltez.sau chiar pekinez.depinde de tine ce rasa preferi big grin