| InvisibleGirl a întrebat:

Sunteti de acord cu eutanasierea cainilor vagabonti? Eu una sunt impotriva! Ce parere aveti voi?

Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Sunt impotriva. Sunt alte lucruri mai importante de eutanasiat, cum ar fi politicienii (de exemplu). Cainii vagabonzi nu mi-au furat banii din buzunar, si nici nu au nici o vina fiindca sunt vagabonzi.

69 răspunsuri:
| emabrumareanu29 a răspuns:

Cainii vagabonti sunt un adevarat pericol pentru societate.Cum ar fi sa locuiesti la bloc si sa te atace o turma de caini din spatele tau, deloc placut.Am simtit-o pe pielea mea.Eu votez pro!

| florinpaula a răspuns:

Si eu sunt impotriva, prefer sa i opereze sa nu mai faca pui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA! un caine fara stapan este o javra!

| push2gl a răspuns:

Sunt de acord cu eutanasierea celor care inmultesc cainii si ii lasa pe strada, sterilizatii daca ii iubiti

| WhoCares a răspuns:

Nu sunt de acord eu ador animale doar in cazul in care cainele este turbat si nu se mai poate face nimic sa il salvezi da hai sa zicem eu am caine si nu stiu ce m-as face fara ea( e catelusa)

| Anonymus314 a răspuns:

Sunt impotriva cu o conditie:
Sa se construiasca locuri spcial amenajate pentru caini vagabozi.

| InvisibleGirl explică (pentru anonim_4396):

Javra,este cel care gandeste asa!

| InvisibleGirl explică (pentru emabrumareanu29):

Crezi ca eutanasierea este singura solutie?

| curlyhair a răspuns:

Si eu sunt impotriva!straight face

| emabrumareanu29 a răspuns (pentru InvisibleGirl):

Nu e singura ci una dintre ele.Bineinteles,acum n-are rost sa ne jignim pentru ca nu ne cunoatem foarte bine.E democratie si fiecare are dreptul al propria opinie(aici vorbesc de Maddness)

| NightCrowler a răspuns:

Nici eu nu is de acord cu eutanasierea dar macar ii pot steriliza sa nu se mai inmulteasca atat. Eu nu am patit ceva dar am mai auzit prin oras ca sunt atacuri si musca lumea...

| ROB3RT89 a răspuns:

Cel mai bine pentru toti ar fi niste adaposturi speciale in fiecare oras, dar sunt prea multi maidanezi si nici nu sunt bani! Nu esti de acor cu eutanasierea lor, dar esti de acord ca sunt un real pericol pentro copii mici si batrani?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

InvisibleGirl : lumea si asa nu are culoare, intr-o lume-n care mor oameni ti-e iti pasa de animale cu blana, rationeaza-ti iluzia ideei tale, esti dusa undeva sub pamant 2m. nu mai da raspuns la opinia mea.

| Alex106923 a răspuns:

Ba emabrumareanu29 tu esti cam p***t/p*****a. De ce sa i eutana sieze pe toti daca au sarit 2-3 pe tine.Ia-ti aparat din ala cu ultrasunete.Eu asa am facut si acum daca vreunu, latra sau maraie la mine ii fac cu ala si pleaca.EU NU SUNT DE ACORD CU EUTANASIEREA!
Asa mai usor ii prind pe toti si construiesc un adapost foarte mare unde sa puna :catelele cu pui lor si masculi undeva mai separat dar sai puna cumva sa nu se certe.Foarte usor.

! STOP EUTANASIERE!
Caini sunt si ei suflete!

| AndreiB96 a răspuns:

Partial de acord cu voi, dar daca ati da fata in fata cu un caine vagabont pe strada si v-ar musca? Sunt o groaza de cazuri... e adevarat ca e vina noastra dar acum ce sa mai facem, adaposturi nu sunt sau sunt pline si in + de unde bani sa facem mai multe + bani de mancare... cu banii aia poti ajuta oameni, exista in Romania o groaza de oameni care mor de foame. parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord cu eutanasierea lor deoarece pot fi foarte agresivi. Daca tot sunteti mari in gura ca ii iubiti si va este mila de ei de ce nu ii luati acasa la voi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Alex106923):

Cainii nu au suflet...straight face

| Anonymus314 a răspuns (pentru Alex106923):

Adica,tu vrei sa spui ca eu trebuie sa ma duc la magazin, sa dau din buzunar pentru un aparat cu ultrasunete? Ba tu esti chiar t**pit? Adica eu trebuie sa umblu cu 10000 de scule la mine pentru fiecare ganganie si dobitoc pe care-l vad? Ba,daca iubiti cainii, luati-i frate acasa, poftim un exemplu de blandeste din partea cainilor zis si "cel mai bun prieten al omului":

http://stirileprotv.ro/......bonzi.html
sau aici:
http://www.ziare.com/......nta-288136

apoi scuza-ma,dao-n **** mea de treaba,nu toti cainii sunt rai,dar poti sti care-i rau si care-i bun? iti zic eu ca NU POTI,pentru ca e un animal.

construiti frate un adapost ceva pentru vagabozi si bagati-i acolo,mare branza...

Eu,cu ochii mei am vazut o femeie scapata ca prin urechile acului de un barbat alfat langa ea cand era inconjurata de cainii vagabonzi.

Iubesc animalele,dar la urma urmei,sunt niste animale.

Si stii ce e cel mai interesant? ca tocmai ateii sunt cei care zic ca sunt si ei suflete, hai du-te ma!, acu exista Dumnezeu?

| InvisibleGirl explică (pentru anonim_4396):

Dau raspuns la opinia ta pentru ca EU am deschis topicul si EU decid cand raspund sau nu.
In lumea asta nu e important doar omul! Sa fie clar! Toate fiintele au fost lasate pe pamant cu un SCOP.Omul e cea mai javra specie de animal! Nu avem nici un drept sa ne impotrivim naturii! Nu suntem Dumnezeu sa luam viata unor fiinte nevinovate.De ce nevinovate? Pentru ca s-a ajuns aici tot datorita omului! Daca omul isi tinea cainele in curte si avea grija de el, nu se ajungea la inmultirea speciei atat de crescuta.In America tin sa iti spun ca este INTERZISA! eutanasierea animalelor! DE CE? pentru ca ei sunt mult mai avansati ca noi! romanii au fost crescuti in pestera! Oameni ca tine nu ajung prea departe...auzi :"intr-o lume-n care mori oamenii ti-e ( nici macar nu esti in stare sa scrii tie legat) iti pasa de animale cu blana.In lumea asta nu mor doar oamenii, mor atatea fiinte! omul a distrus lumea asta! Este un pacatos! Mereu gaseste varianta mai usoara si mai putin costisitoare.E bine ca parlamentarii au vile cu "n" nivele si ultimul tip de masini, iar cand vine vorba de sterilizarea cainilor... nu se gasesc fonduri! Cine merita sa moara in acest caz? Si este trist faptul ca unii oameni le sustin decizile.
In concluzie : Solutia este sterilizarea!

| InvisibleGirl explică (pentru emabrumareanu29):

Daca cineva are o opinie sa o argumenteze! nu sa arunce niste cuvinte ca sa se afle in treaba.

| InvisibleGirl explică (pentru ROB3RT89):

Nu am spus ca nu trebuie sa se ia o masura in privinta cainilor vagabonzi.Cu siguranta trebuie luata una cat mai repede.Dar eutanasierea nu este cea potrivita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru InvisibleGirl):

Daca te uiti mai atent cate raspunsuri am dat la oameni de pe aici, ai vedea ca scriu mult si prost! fara pic de decenta imi intorci mie vorbele, cu mult scris si aiurea total deplasat.

| InvisibleGirl explică (pentru anonim_4396):

Trist este ca omul nu are suflet!

| InvisibleGirl explică (pentru AndreiB96):

M-a muscat un caine vagabond! Si inca imi sustin parerea. Oare de ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru InvisibleGirl):

Trist pentru cei din jur probabil laughing)

| InvisibleGirl explică (pentru anonim_4396):

Nu suntem "mari in gura"... discutam despre nedreptate! Dar probabil tu nu intelegi nimic din acest subiect.

| InvisibleGirl explică (pentru anonim_4396):

Daca atat te duce capul ce pot sa-ti spun : drum bun!

| ROB3RT89 a răspuns (pentru InvisibleGirl):

Si eu sunt de aceiasi parere, dar metodata e adoptata datorita bugetului scazut...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru InvisibleGirl):

Nedreptate? Pentru cine? Javre?
Nu este nimic rau in a dorii un oras fara "paraziti" si pana la urma ai dreptate, doar discutam pe acest subiec si toti avem dreptul la o parere si cum am mai zis sunt impotriva.

| InvisibleGirl explică (pentru ROB3RT89):

Cum spuneam mai sus : bugetul este scazut pentru ca politicienii isi fac vile cu 5 etaje si au masini de lux,iar cand vine vorba de cainii vagabonzi :bugetul este scazut! ne fura pe fata! taie din salarii, din pensii, alocatii...dar ei tot au bani.cum iti explici lipsa bugetului?