| Sapilif a întrebat:

am un Golden Retriever de 5 ani, imi puteti spune cineva cum sa il dresez? dau funda la raspuns castigator

Răspuns Câştigător
| ApofissPapaya a răspuns:

Cainele deja nu mai e pui, si iti va fi un pic mai greu. Sfatul meu e sa-l duci la un dresor specializat, va da rezultate mai rapide si de lunga durata. Daca nu doresti sa dai banii pe un dresor, incearca niste video-uri pe Youtube in care sa-ti dresezi cainele. Ia-l in fiecare zi, 10-15 minute si invata-l sa seada, sa-ti dea labuta, sa stea etc. Daca nu vezi rezultate imediate, nu te panica, ai doar multa rabdare. Cainele nu va intelege la inceput prea bine ce vrei sa il inveti, incearca sa fii calm si nu urla la el. Atrage-i atentia cu biscuiti de caini sau cu ce crezi tu ca il poti rasfata. Numai bine si succes! happy