| ByaBii a întrebat:

Am un pinscher pitic de 7 luni si de cand avea 5 luni a inceput sa ascunda orce ii dadeam, de la oasele speciale pentru caini pana la bucatile de mancare primite. Am un unchi care are alt caine, un fel de bichon mare dar el nu ascunde mancarea ci o mananca sau o lasa langa el. Imi spuneti va rog daca e normal sa ascunda orce primeste sau nu.Dau funda celui\celei care imi spune motivul. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| NicollNikkyKv a răspuns:

Pai, important este daca el mananca ce ii dai si dupa ce a ramas, sau ii mai dai ceva ascunde?
Daca e asa stai linistita, e normal, deoarece ei isi ascund macare, crezand ca atunci cand nu vor mai primi se vor duce si o vor lua de acolo si va manca ce a ascuns. Am un caine dalmatian, care face ceva in genul, adica eu ii dau sa manance si bunicul meu mai ii arucnca oase, sau paine. si merge si face o groapa si le ascunde acolo.Stai linistita nu e ceva grav :*

| ByaBii explică (pentru NicollNikkyKv):

Al meu, dupa ce primeste ceva de manacre il ascunde si uita unde la ascuns iar noi trebuie sa stam si sa il pazim ca sa vedem unde le ascunde happy. Am crezut ca era ceva cu el dar mersi ca mai lamurit.

1 răspuns: