| Curcubeuinalbnegru a întrebat:

As vrea sa îmi cumpăr un porcusor de guinea sau un hamster, însă nu stiu ce sa aleg.Ce avantaje si dezavantaje are fiecare? Va rog răspunsul cât mai repede!
Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Amandoi put si necesita ingrijire speciala, hrana speciala, schimbat paiele sau hartia zilic, ca miroase toata casa a mizerie de animalut.

| vocea a răspuns:

Ia-ti un hamster este mai usor de intretinut.

| KanezuY a răspuns:

Porcusor de guinea numai nu! Exista cazuri in care proprietarul unui porcusor de guinea dormea langa porcusor, iar acesta i-o sfasiat beregata.

| BeautifulSunflower a răspuns:

Hamsterul e mai usor de ingrijit, dar porcusorul e mai frumos, si blana lui e frumoasa, e si mai scump. Cred ca mai bine e hamster (am vazut si la 20 lei) porcusorul e 60+ lei

| Ada78 a răspuns (pentru BeautifulSunflower):

Eu am hamster cu 10 lei laughing Un porcusor costa cat un iepure in acelasi pet-shop.

| Ada78 a răspuns:

Un hamster pitic e usor de ingrinit.Ii faci curat o data pe saptamana, ii dai putina mancare si nu pute.Dar exista rumegus special cu miros de fructe.Eu am hamster si e usor de ingrijit. Daca vrei alte detalii scrie in raspunsuri.

| InimioaraTePupă a răspuns:

Hamster. Te lasa sa il tii in brate si poti schimba talajul o data pe saptamana cand la porcusor la 4 zile miroase deja tare. Dar tu stii mai bine ce vrei.