| Denudeny a întrebat:

As vrea sa stiu daca catelul meu e de rasa...

Momentan, am doi catei... unul micut, pe care al-am gasit in curte si mi s-a facut mila, si altul pe care il am de cand este mic, de care rasa sunt sigura ca e pikinez, demonstrand prin documente...

Dar catelul meu cel nou, oare este de rasa? aceasta oricum nu ar conta la nimic, dar vreau sa stiu...

In principal, am crezut ca e husky, pentru ca are culorile identice cu un caine husky din vecini, numai ca mi-am schimbat parerea pentru ca nu are ochii albastri. Am observat ca e dresat foarte bine deoarece primeste omenzile fara nici un efort... Ce ar putea fi (alb cu negru, dresat excelent de bine pentru un pui? )...
?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Daca e pui e greu sa-ti dai seama dar vezi pe aici:

http://www.infocaini.ro/rase-de-caini/

si cam cu ce rasa ar semana :D
Un medic veterinar sau un specialist poate te-ar putea lamurii mai bine ca asa din descriere e foarte greu.

| Denudeny explică (pentru stlucian):

Multumesc mul. aveam dreptate, chiar e husky....si m-am lamurit si in privinta ochilor..nu trebuie sa fie neaparat albastri...

| stlucian a răspuns (pentru Denudeny):

Pentru putin thumbs up