| mugurelpetru a întrebat:

Buna as vreau sa stiu cum sa tin un hamster pitic. dau funda.

Răspuns Câştigător
| Minca_Raluca_1994 a răspuns:

Fii atent/ă cumparai o cusca potrivita pentru dar nu i-o lua prea mare deoarece s-ar putea speria dar nici prea mica îi trebuie Talaș mai bine cumparai special desi e 25 lei sacul te tine 2 luni si atunci can îi schimbi aduni doar talasul care s-a facut ca praful caci el e format asa din niste betisoare. Cumparai neaparat rotita si o bila in care sa faca miscare, hamsterii au mare nevoie de miscare, daca mai ai loc ii poti lua un tubuleț in care sa doarma, dai fructe si legume (mere, nuci, caise, morcov.) dar si ou fiert, carne de pui fiarta etc. Sa nu il bruschezi in primele zile lasa-l sa se obisnuiasca cu cusca si nu baga mana acolo...a si hamsterii beau apa nu uita dar cumparai dispozitiv special de unde sa traga apa.a si daca vrei sa iti iei nu uita ca ei fac mare zgomot noaptea si omsa alerge pe rotita si la inceput cred ca te va deranja dar sper sa te obisnuiesti eu a 2a zi am dormit fara probleme. A sa ii dai un lemn mai moale de ros caci astfel risti ca dinti lui sa creasca prea mari si nu uita de vizita lunara la veterinar... Bafta cu piticu'! Sper ca te-am ajutat funda?

2 răspunsuri:
| ღSecretღ a răspuns:

Adc cum sa ii ti? laughing il ti in cusca, am si eu hamsteri piticiwinking

| Daniel2211 a răspuns:

Trebuie o cusca. Daca vrei sa ii dai granule du-te la medicul veterinar si intreaba-l daca poate manca granule.Eu l-am intrebat si al meu poate manca granule.Ii trebuie apa. Pune-i nisip. Pune-i hartie daca vrea sa isi faca nevoile undeva. Sper ca te-am ajutat.