| gutabici21 a întrebat:

Salut, motanul meu s-a urcat pe caloriferul de lângă geam ca să "vaneze" un pescăruș care stătea la geam, când sa plece de le geam a rămas cu unghia blocata in calorifer și atârnă în jos scoțând sunete de durere. Norocul lui a fost ca eram acasă și când sa il iau repede de acolo, am observat ca ii sângera lăbuța(ungiuta).I am pus niște betadina pentru a nu se ajunge la o infecție
Știți dacă trebuie sa fac ceva în plus?

Răspuns Câştigător
| Madaxo97 a răspuns:

Dacă ai posibilitatea du-l la veterinar sa il panseze, daca vezi ca se simte mai rău. Si daca stai la bloc sa pui neapărat plasa de protecție la geam sa nu cada de la fereastra. Daca e vorba doar de unghiuța o sa se vindece in cateva zile.

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Sa-l duci la veterinar?

Nu stiu cat de mare e rana, poate are nevoie de antibiotice cateva zile pentru ca o sa isi bage labutele in litiera si de acolo se poate infecta.

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Asocilin de la farmacia veterinara pentru a grăbi vindecarea.
Era bine sa ajungi cu el si la un veterinar.
Vezi cum se comportă cateva zile.
In rest...sa speram ca stai la parter
Sanatate,