| VampireBlood a întrebat:

Este normal ca un căţel pichinez de 3 luni să aibă 2 kg?

12 răspunsuri:
| karsivan a răspuns:

Daca osatura lui este fina da este normal 2kg. oricum mergi cu el la doctor va stii el sa vada daca este ok sau nu.

| ligiligi a răspuns:

Buna!
Nu e normal, e chiar perfect.
E o greutate normala dar depinde de organismul cainelui.Sunt unii catei care se ingrase foarte repede iar altii care nu se prinde mancarea de ei atat de mult.E bine sa ii dai si mancare normala:supa, cartofi, legume orice ar fi sanatos si bogat in proteine. Daca mananca doar mancare pentru caini nu va avea sursa necesara de vitamine si o sa se ingrase mult.Succes big grin!

| Luminou a răspuns:

Este happy Dar daca tot nu esit sigura, poti consulta si un doctor.
Sper ca am fost de ajutor big grin Funda?

| Fluffy69 a răspuns:

Eu zic ca da! Dar daca ti-se pare ciudat sa stii ca nu este! in caz ca nu iti place cum arata da-i mai multa mancare!

| VampireBlood explică (pentru Fluffy69):

Mănâncă non-stop oricum laughing

| Fluffy69 a răspuns (pentru VampireBlood):

Atunci, probabil asa e el, gen oameii aceeia care mananca foarte mult si nu se ingrasa!winking

| VampireBlood explică (pentru Fluffy69):

Adică eu laughing. Mulţumesc de răspuns.

| PamyTzZz a răspuns:

Catelusul are o greutate normala tinand cont ca asta difera de la fiecare caine. Nu toti trebuie sa aiba aceeasi greutate. In medie un pichinez creste cam 15 - 25 de cm si are o greutate maxima de 8 kg. Deci nu ai motiv sa iti faci griji catelusul tau se incadreaza in normalul greutati pentru un astfel de caine.

| mariogarfi5076 a răspuns:

Nu,nu e normal fiindca pichinezi trebuie sa aiba la 3 luni 4 kg!

| ligiligi a răspuns (pentru mariogarfi5076):

What?
4 kg? Cat un copil? straight face

| DjNany a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti spun dar ii dau un sfat prietenesc nu mai pune intrebari din astea pe TPU poate o sa-ti zica cineva ca ca nu-i bine sau in genul asata mai bine du-te la veterinar acolo vei gasi raspunsul la intrebarea ta.

| aktiw4t a răspuns:

Nu