| Bianca555 a întrebat:

Buna,
Imi puteti spune va rog cateva rase de caini care sunt foarte buni innotatori si cei care nu innoara deloc.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Buni inotatori:
-labrador(cei mai buni)
-cocker
-golden retriever
si in general cainii de vanatoare: brac setter, etc.

Caini care nu agreaza apa:
-pechinez(propria experienta)
-shar-pei
-husky
si sunt caini care din unele motive nu suporta apa(motiv des intalnit: experiente neplacute cand erau mici legat de apa)

1 răspuns:
| d3men7zel a răspuns:

Câine de rasa Golden Retriever, este o rasă de câini de vânătoare populari în Scoția. Golden Retriever-ii au... Sunt foarte buni câini înotători, Cainii din rasa Bulldog francez nu pot sa inoate. sad funda+vot?:d